Press Release

Rollei Compact Traveler No.1 Carbon

Rubrika Foto, Novinky - Autor: Azno 1. března 2016

Bezkonkurenční karbonový stativ pro náročné cestovatele

Společnost Rollei uvádí na náš trh špičkový kompaktní stativ určený pro náročné uživatele vyžadující maximální kvalitu, stabilitu a variabilitu v kombinaci s minimální přepravní hmotností a rozměry, Rollei Compact Traveler No.1 Carbon.

Rollei_Compact_Traveler_No._1_Carbon_Orange_3740191Rollei Compact Traveler No.1 Carbon je jedničkou ve své třídě a to v mnoha ohledech. Nohy i středový sloupec jsou precizně vyrobeny ze 7 vrstev karbonu s typicky elegantním povrchem. Především se však vyznačuje svými vlastnostmi, které jsou kombinací pevné konstrukce a nízké váhy. V porovnání s hliníkovou konstrukcí je tak stativ lehčí o několik desítek až stovek gramů a zároveň nabízí vyšší nosnost.

Díky propracované konstrukci je nový karbonový Compact Traveler opravdu skladný a ve složeném stavu měří pouhých 33 cm, avšak při rozložení nabízí maximální výšku až 142 cm. I při maximálním vysunutí je schopen stabilně a bezpečně unést i těžké DSLR fotoaparáty s hmotností až 8 kg. Celková hmotnost karbonového stativu, včetně magnesiové kulové hlavy, je však pouhých 980 g, což ho dělá ve své kategorii nejlehčím stativem na trhu. Magnesiová kulová hlava je Arca Swiss kompatibilní a umožňuje panoramatické otáčení o 360°.

Velkou devízou celé konstrukce je její variabilita, která umožňuje nastavení teleskopických nohou do několika úhlů a volit tak provozní výšku od 34 cm do 142 cm. Dostupný hák pod středovou tyčí lze využít pro zavěšení brašny nebo závaží pro lepší stabilitu. Ze stativu lze snadno udělat monopod odšroubováním jedné nohy stativu a přemístění kulové hlavy právě na tuto nohu. Nohy stativu jsou vybaveny kovovými hroty zlepšujícími stabilitu v přírodě a gumovými nožičkami, které se nasazují na hroty při běžném používání.

Součástí balení stativu je také popruh umožňující nést stativ pohodlně zavěšený přes rameno, cestovní obal a také „kapsička“ pro zavěšení na pásek, ta dává uživateli možnost pohodlně zavěsit monopod a nebo ji využít jako oporu monopodu a pro získání lepší stability při focení „z ruky“.

Specifikace:

Rollei Compact Traveler No.1 Carbon
Materiál Sedmi vrství karbon a magnesium
Provozní výška stativu 34cm – 142cm
Maximální nosnost 8kg
Provozní výška monopodu 37,5cm – 108,5cm
Celková hmotnost 980g
Přepravní výška 33cm
Součást balení Stativ, 360° panoramatická kulová hlava, rychloupínací patice, přepravní pouzdro, popruh na rameno, kapsa pro monopod na opasek, náhradní gumové nožky a sada nářadí

Stativ je dostupný ve dvou provedeních v černém a černo oranžovém.