Press Release

Rolf Pekař se stal obchodním ředitelem pro export v LINET Group

Rubrika Novinky, Události - Autor: Azno 26. ledna 2016

Rolf PekarPřední světový výrobce zdravotnických lůžek LINET Group obsadil do pozice globálního obchodního ředitele pro export segmentu nemocničních lůžek pana Rolfa Pekaře. Ten se dříve 13 let věnoval rozvoji obchodu a řízení poboček společnosti Cegedim, předního světového poskytovatele CRM řešení a databázových služeb pro segment „life science“. Působil v oblasti Střední Evropy, Latinské Ameriky a Asie. V LINETu bude zodpovědný za obchodní strategii zaměřenou na rychle rostoucí trhy v Latinské Americe, Středním Východu, Asii a Pacifiku a také za blízké trhy ve Střední a Východní Evropě včetně České republiky a Slovenska. Regionální týmy tak povede ke splnění stanovených cílů.

Rolf Pekař bude globálně zodpovědný za obchodně exportní aktivity s cílem podpořit tržní strategii skupiny dosahovat bezkonkurenčního růstu příjmů.

„Zkušenosti a dosavadní výsledky Rolfa Pekaře budou zcela bez pochyby prospěšné celé skupině LINET. Rolf zná světové trhy, má potřebné zkušenosti a znalosti, jsem tedy přesvědčen, že dosáhne velkých úspěchů,“ okomentoval příchod Rolfa Pekaře majitel společnosti LINET Zbyněk Frolík.

LINET Group
LINET Group je největším evropským dodavatelem inovativních, vysoce kvalitních zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává bezmála 900 lidí. Své produkty vyrábí ve dvou závodech – v německém Wickede a ve Slaném, odkud je vyváží do více než sta zemí po celém světě. Firma si svůj stabilní organický růst udržuje díky schopnosti přinášet nové výrobky maximálně přizpůsobené potřebám zákazníků. Jejich konkurenční výhoda vychází zejména z prověřené kombinace technologického a designového know-how a z efektivních výrobních procesů. Pro sofistikovaná a vysoce kvalitní řešení značky LINET se dosud rozhodly stovky prestižních univerzitních nemocnic a pečovatelských zařízení. LINET Group na globálním trhu působí prostřednictvím dceřiných společností v Evropě, v USA a v Latinské Americe. K dispozici má také rozsáhlou síť partnerských distribučních společností. Více na www.linet.cz.