Press Release

Na finále MČR 2015 uvidíme nejlepší hráče a týmy ve čtyřech soutěžních titulech

Rubrika Novinky, Události - Autor: Janiule 30. července 2015

Společnost PLAYzone, provozovatel největšího česko-slovenského herního portálu www.PLAYzone.cz, dnes potvrdila svůj výběr soutěžních titulů pro finále oficiálního Mistrovství ČR v počítačových hrách a zároveň také počty postupujících, kteří se spolu ve virtuálních zápasech poperou nejen o titul mistra ČR, ale také statisícové ceny.

Seznam her, v nichž se bude soutěžit, je naprosto dle očekávání a odpovídá tomu z předchozímu roku. Uvidíme tak dva turnaje hrané týmovým formátem pět na pět a stejný počet turnajů, kde každý bude stát sám za sebe, tedy jeden na jednoho. Týmové tituly zastupuje střílečka Counter-Strike: Global Offensive s nejpopulárnější MOBA hrou světa League of Legends, zatímco single-playerovky jsou kompletně z dílny společnosti Blizzard – řeč je o karetním Hearthstone a sci-fi strategii StarCraft II.

Oproti loňskému ročníku, který ještě hostil veletrh FOR GAMES, se ale na finále MČR 2015 dočkáme mnohem vyššího počtu účastníků. Namísto dvou nejlepších hráčů, respektive celků se zde totiž představí hned osmička nejlépe postavených v MČR Klasifikaci (momentální pořadí k vidění na http://www.playzone.cz/mcr-klasifikace). Ta probíhá celý rok jak na online, tak i offline soutěžích, v nichž kvalifikanti sbírají úměrný počet bodů. Diváci na místě, ale i na živě komentovaném přenosu PLAYzone TV se tedy mohou těšit na mnohem větší porci strhujících a kvalitních zápasů!

Na závěr už pouze připomínáme, že finále pro rok 2015 proběhne na brněnském výstavišti BVV, a to konkrétně ve dnech 6. až 8. listopadu v rámci festivalu IN-JOY. Po dlouhých letech se tak oficiální Mistrovství ČR v počítačových hrách vrací na místo, kde vzniklo – tehdy ještě jako Invex Cup.

Více o finále MČR, například ceny a jména konkrétních účastníků, bude oznámeno později. Aktuální novinky můžete vždy sledovat na www.PLAYzone.cz, mcr.playzone.cz nebo na Facebook stránce PLAYzone.

Projekt MČR a MČR Tour vzniká a běží za podpory generálních partnerů INTEL, AlienWare, NVIDIA, Western Digital, MSI, Philips Gaming Monitors, HAL3000, CZC.cz, AVerMedia a Logitech, hlavních partnerů Comgad, DXRACER, Playman, Seasonic, FakaHeda, Kaspersky Lab a hitbox a mediálních partnerů Prima COOL, Eurozprávy.cz, RE-PLAY, SCORE, Computer, Games.cz, Sector, Živé, Tryhard, Generace21 a youradio.

Tags: ,