Press Release

Jak si vyhřát chatu snadno a rychle

Rubrika Novinky, Technologie - Autor: Azno 18. října 2018

S nadcházejícím podzimem řeší majitelé chalup a chat dva zásadní problémy – topení a zabezpečení. Mít krásnou chatičku v přírodě, bez internetu zní jako idylka. Horší už je pak realita, a to příjezd do studené chaty. Dalším problémem je poté vhodné zabezpečení. S řešením přichází holešovská firma ELKO EP, která povolává do boje svůj multifunkční GSM komunikátor, který zvládne nejen sepnout vytápění na dálku, ale s pomocí pohybového čidla také sepnout alarm.

Zatímco chytré domácnosti mají vyřešeno ovládání topení díky mobilním aplikacím, pro majitele chat a chalup bez přístupu k internetu by se mohlo zdát chytré ovládání neřešitelným problémem. Zde však přichází s řešením ELKO EP, které svojí GSM bránou RFGSM-220M řeší nejeden problém.

Přináší chytré a zároveň přístupné řešení pro místa, kde není zaveden internet. Multifunkční komunikátor RFGSM-220M dokáže nejen topení spustit, ale také zjistit a zaslat aktuální teplotu v chalupě. V praxi to poté funguje tak, že si před odjezdem na chalupu pošlete SMS, která vám zjistí aktuální teplotu uvnitř. Pokud je příliš nízká, pošlete si druhou, kterou si topení zapnete a v okamžiku příjezdu na chalupu ji máte krásně vytopenou.

Multifunkční GSM komunikátor RFGSM-220M

GSM brána toho však zvládne mnohem víc. Kromě spínání topení zvládá také spínání světel, alarmu či otevření brány. Na 4 vstupy můžete připojit klasické drátové detektory, ať už jde o kouřový, dveřní či detektor pohybu. Na každý vstup lze zvolit libovolná akce a to jak zasláním SMS, tak prozvoněním. Zároveň umí dělat vazby na prvky s podmínkami. Například, pokud se aktivuje pohybové čidlo u vstupu, sepne se světlo/siréna na 1 minutu a zároveň posílá SMS, případně volá uživateli. Což řeší další velký problém chatařů – jak zabezpečit své království na zimu.

Pro ovládání lze přidat až 30 telefonních čísel. Pro zpětné informace (o teplotě nebo stavu relé a RF prvků) lze uložit až 6 servisních čísel. ELKO EP myslelo i na výpadek proudu. Při něm GSM brána odesílá varovnou SMS a zároveň, díky baterii, pracuje 30 minut bez napájení.