Press Release

ELKO EP zvýšila tržby a utvrzuje své místo na trhu

Rubrika Novinky, Události - Autor: Azno 3. února 2016

Česká firma ELKO EP je ve velmi dobré kondici. Vlastní výroba, moderní přístroje, vývojové a výzkumné centrum, investice, tvrdá práce a roční obrat holdingu pohybující se přes 20 milionů eur. Seznamte se s úspěchem.

centrala ELKO EP v Holesove_firma_leteckyNechejme mluvit čísla. Ústředí v Holešově, pobočky v 8 evropských, 2 asijských zemí, jedna nově v USA. Celkem 12 milionů vyrobených produktů, roční obrat více než 20 milionů eur, což je oproti roku 2014 nárůst o téměř 8 %. „V naší oblasti podnikání, tedy v domovní a průmyslové elektroinstalaci se nám daří a snažíme se, aby se jednalo o dlouhodobý trend. Samozřejmě, že je obtížné se prosadit v globální konkurenci. Jen ti, kteří dokážou vyzdvihnout své výrobky a podpořit je něčím navíc, uspějí. A to my umíme,“ říká jednatel firmy Jiří Konečný.

Díky dlouholetým zkušenostem a působení na elektro trhu se česká firma stala specialistou na elektronické modulové přístroje – relé, kterých vyrábí již více než 200 typů. „Ano, živí nás sortiment relé, tvoří 76 % naší produkce. Nicméně dalším významným odvětvím je chytrá elektroinstalace, kde se nám stále více daří. Po našem systému iNELS neustále roste poptávka jak v soukromé, tak komerční sféře. V roce 2015 jsme provedli 5000 instalací tohoto systému. V porovnání s rokem 2014 je to jedenáctiprocentní nárůst,“ dodává Konečný.

Holding ELKO EP dává práci také stále většímu počtu lidí, v roce 2015 přijala 60 zaměstnanců, v současnosti zaměstnává téměř 300 lidí. Holešovská centrála je stále jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu, pracuje pro ni téměř 220 osob.

Více informací o společnosti ELKO EP na www.elkoep.cz, www.inels.cz nebo na facebooku www.facebook.com/ElkoEP

Tags: