Press Release

Synology uvádí na trh DiskStation DS214play

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Janiule 23. října 2013

Společnost Synology, přední světový výrobce úložišť a serverů, představuje dvoušachtový NAS server DiskStation DS214play, který posunuje hranice běžné multimediální zábavy dál, než kde byly kdykoli předtím. Zařízení je optimalizováno tak, aby umožňovalo vysoce kvalitní streamování videí, fotografií a hudby – a přitom nijak neztratilo na výkonu ani vlastnostech NAS zařízení.

„Multimediální centrum DS214play je navrženo tak, aby splňovalo veškeré požadavky uživatelů na NAS, ale zároveň jim poskytnulo dokonalé pohodlí při prohlížení. Díky tomu si každý snadno může vychutnat filmy, televizní pořady hudbu a další multimediální obsahy z DS214play přímo na své nejlepší obrazovce v domě,“ říká Chad Chiang, produktový manažer společnosti Synology.

Charakteristickým rysem Synology DS214play je 1080p Full HD video, které se transkóduje přímo v běhu. Nejenže dokáže streamovat HD digitální televizi a filmy v originální HD kvalitě, ale zároveň podporuje širokou škálu formátů. Uživatelé tak mohou jednoduše sledovat videa na Apple TV, iOS nebo Android™ zařízeních, stejně jako na počítači, aniž by bylo potřeba instalovat jakýkoli další program na přehrávání videí.

DS214play je vybaveno 1,6 GHz dual-cole procesorem a nabízí rychlost čtení přes 110 MB/s a rychlost zápisu 100 MB/s v konfiguraci RAID 1 v prostředí systému Windows®. Součástí je také zabudovaná jednotka Floating Point Unit (FPU) a paměť 1 GB RAM. Díky tomu poskytuje vysoký výkon pro spouštění multimediálních aplikací nebo při generování náhledů snímku. Navzdory vynikajícímu výkonu je provoz DS214play velmi šetrný jak k peněžence uživatele, tak i životnímu prostředí – v době HDD hibernace vyžaduje pouze 11,5 wattu, při plném provozu 28,74 wattů.

DiskStation DS214play od Synology je vybavena plug-n-save slotem pro SD kartu, eSata portem pro potřebu externího zálohování a dvěma USB 3.0 porty umožňujícími ještě rychlejší přenos dat. Šachty na přední straně je možné montovat bez použití nářadí a jsou „hot-swap“ – snadno vyměnitelné i za provozu. Instalace pevného disku je tak mimořádně jednoduchá a zajišťuje vysokou spolehlivost systému.

DS214play běží na DiskStation Manager (DSM) 4.3 – intuitivním webovém operačním systému s přívětivým uživatelským rozhraním, který poskytuje celou řadu aplikací zvyšujících produktivitu práce. Předchozí verze systému, DSM 4.2, je jediným NAS operačním systémem, který byl oceněn „Best Choice Award“ a „Media’s Choice Award“ na veletrhu Computex 2013.

Pro více informací navštivte:

http://www.synology.com/products/product.php?product_name=DS214play

 

Tags: