Press Release

Synology uvádí DiskStation Manager 4.3 Beta

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Bob 15. července 2013

Objevte nové možnosti vašeho privátního cloudu

 Přední světový výrobce úložišť a serverů, společnost Synology, oznámila dostupnost beta verze nového DiskStation Manager (DSM) 4.3, který přináší neomezené možnosti vašeho privátního cloudu.

 Hlavními přednostmi nové verze operačního systému jsou zejména:

  • efektivní, flexibilní a jednotná platforma pro celé úložiště
  • špičková produktivita a výkon nezbytný pro byznys
  • inteligentní privátní cloud se zjednodušenou synchronizací a sdílením souborů
  • multimediální prostředí zaměřené na zážitky pro uživatele
  • snadné a intuitivní mobilní aplikace

Jsme rádi, že můžeme představit další zdokonalení našeho systému DSM. Nová verze DSM 4.3 pomáhá budovat ještě chytřejší IT infrastrukturu pro byznys a zároveň nabízí výjimečné multimediální zážitky každému uživateli,“ říká Vic Hsu, CEO společnosti Synology Inc.

V době „Big Data“ potřebují podniky robustní a spolehlivé úložiště, aby dokázaly jednoduše reagovat na aktuální potřeby. DSM 4.3 podporuje Windows® Offloaded Data Transfer (ODX), který snižuje spotřebu na hostitelském serveru Synology NAS, minimalizuje síťové zatížení ve vztahu mezi klientem a serverem, stejně jako využití procesoru. Díky tomu umožňuje výkonný transfer dat ve virtuálním i fyzickém prostředí.

Jedinečná technologie Synology pro klonování znamená, že DSM 4.3 poskytuje až desetkrát vyšší výkon a uchrání až 99,9 % prostoru úložiště. Technologie SSD TRIM pro změnu umožňuje jednoduché přepisování dat a prodlužuje život SSD disků. Mění se i Synology High Availability (SHA), která nabízí nového průvodce správou hardware a clusterů, Link Aggregation a podporu VLAN.

DSM 4.3 vybavuje IT adminy i uživatele vysokou úrovní operační kapacity. Podporuje HFS+, NSFv4, Windows DFS a Symbolic Link. Díky tomu je schopno nabídnout ještě lepší sdílení souborů. Funkce Speed Limit Scheduler pomáhá administrátorům sledovat vytížení síťových kapacit podle uživatelů skupin nebo služeb a optimalizovat vytížení jednotlivých přenosových pásem. Navíc Synology propojuje své služby s Google Apps. Stačí jen využít již existující LDAP přihlašující údaje z DiskStation.

DSM 4.3 zdokonaluje také soukromé využívání cloudu. Cloud Station podporuje selektivní funkci synchronizace, stejně jako Linux nebo domény z prověřených zdrojů, a díky tomu nabízí o 30 % rychlejší datové přenosy a ukládá pouze změněné bloky v historických verzích. File Station zjednodušuje sdílení tím, že umožňuje uživatelům vytvářet odkazy a složku sdílet a stahovat soubory pouhým přetažením na plochu. Mail Server posiluje bezpečnostní úroveň začleněním ClamAV® Antivirus Essential, nové antispamové nástroje a automatickou Bcc funkci. VPN připojení je bezpečné a spolehlivé přes L2TP přes IPSec a umožňuje neomezené přepojování.

Pro DSM 4.3 je na prvním místě uživatel. Vylepšená Photo Station 6 má elegantní uživatelské rozhraní a univerzální režimy pro zobrazování a umožňuje skutečně dokonalý zážitek ze sledování. Flexibilně kontroluje alba Windows AD, LDAP i domény z prověřených zdrojů a zefektivňuje tak řízení alb. Video Station nyní dává uživatelům volnost při vytváření knihoven a umožňuje udělovat ostatním uživatelům oprávnění pro prohlížení vlastní knihovny. S podporou DVB-S mohou uživatelé Video Station přijímat ještě více televizních kanálů z družicového signálu.

Intuitivní aplikace DS série vám umožní sledovat multimediální obsah také na cestách. DS audio podporuje úpravy playlistu a i v režimu offline poslouchat hudbu na AndroidTM kromě iOS zařízení. DS photo+ nabízí ještě příjemnější zážitek ze sledování fotografií tím, že jim dává ještě více prostoru, zobrazuje jejich tagy a přehledně řadí do kategorií vytvářených ve Photo Station a ukazuje na Google TVTM.

DS video je k dispozici na RokuTM televizoru, díky němuž lze streamovat multimediální obsah na obrazovce nabídky. DS cloud umožňuje uživatelům vybrat určitou složku nebo SD kartu k synchronizaci dat. DS file nyní podporuje Windows Phone i se všemi jeho komplexními funkcemi.

Více informací najdete na: http://www.synology.com/support/beta_dsm4.3.php?lang=csy

Tags: