Press Release

Šikovný a rychlý – přenosný SSD Transcend také jako OTG disk

Rubrika Hardware / IT, Mobility, Novinky - Autor: Azno 28. prosince 2016

ESD220CData bezpečnější než na pevných discích s vyztuženou konstrukcí

Firma TRANSCEND představuje přenosný SSD disk ESD220C s USB C rozhraním, určený pro náročné uživatele se zařízeními Android, Mac a PC.

ESD220C se vyznačuje velmi kompaktními rozměry, nedostupnými pro tradiční disky 2,5” a elegantním vzhledem. Má šířku a výšku platební karty. Navíc, je vyloučeno nebezpečí poškození dat během přepravy. Plotnové přenosné disky s vyztuženou konstrukcí jsou sice odolné, a však vzhledem k tomu, že SSD nemají pohyblivé díly, jsou ještě spolehlivější řešení. Pouzdro bylo vyrobeno z materiálu odolného proti poškrábání, proto i po několika letech užívání odolá a bude vypadat stále stylově.

Další předností SSD oproti tradičním diskům je podstatně vyšší přenosová rychlost. V případě ESD220C je to 410 MB/s při čtení a 400 MB/s při zápisu dat. Velké množství fotek ve formátu RAW nebo filmy s rozlišením 4K budete moci uložit mnohem rychleji je to velice důležité zejména pro ty, kteří hodně cestují. Případná editace videa přímo na přenosném disku bude také pohodlnější.

Disk je připojen k počítači pomocí kabelu s populárním konektorem USB 3.0 typu A. Stojí za zmínku, že disk je vybaven rozhraním USB typu C. Kabel s USB C na obou koncích není součást balení a tak si jej uživatele nejnovějších počítačů typu Mac nebo novějších zařízení Android musí přiobjednat, disk lze používat také jako zařízení OTG.

Specifikace

Přenosný SSD disk ESD220C
Rozměry 77 x 55,7 x 9,6 mm
Hmotnost 52 g
Konektor USB 3.0 typu C
Přiložený kabel USB 3.0 typu A
Paměťové čipy TLC NAND Flash
Provozní teplota 0°C až 70°C
Dostupná kapacitní provedení 120 GB, 240 GB a 480 GB
Maximální rychlost čtení dat 410 MB/s
Maximální rychlost zápisu dat 400 MB/s
Dodatečné aplikace TRANSCEND Elite (pouze pro systémy Windows)
Záruka 3 roky
Tags: ,