Press Release

Průmyslový SSD disk Transcend SSD450K s 3D TLC čipy

Rubrika Hardware / IT, Novinky, Technologie - Autor: Azno 21. února 2018

Firma Transcend rozšiřuje nabídku průmyslových SSD disků o SSD450K založeném na čipech 3D NAND TLC. 2,5pálcový disk SSD450K využívá rozhraní Serial ATA 6 Gb/s. Použitá technologie prostorového uspořádání paměťových buněk 3D NAND TLC umožnila zvýšit kapacitu při zachování výkonu, který známe z řešení založených na MLC. Maximální rychlost čtení dat činí 550 MB/s, a zápisu 520 MB/s.
U disku SSD450K byla uplatněna řešení, umožňující optimalizovat využití disku a chránit je před vnějšími vlivy. Jedná se třeba o IPS (Intelligent Power Shield), díky němuž speciální kondenzátory zajišťují energii pro přenos dat z vyrovnávací paměti DDR3 DRAM do pamětí NAND flash v případě náhlého výpadku napájení.
Transcend SSD Scope
Speciální aplikace Transcend SSD Scope Pro nabízí možnost sledování stavu opotřebení disku a jeho provozu čtením parametrů S.M.A.R.T., kontrolování aktuálních rychlostí čtení a zápisu, vynucení aktivace funkce TRIM. Provozní parametry lze také sledovat dálkově.
Software umožňuje také jednoduché klonování dosavadního systémového disku, bezpečné mazání dat a snadnou aktualizaci firmwaru.