Press Release

Ocenění za patent společnosti Transcend

Rubrika Hardware / IT - Autor: Fonzan 25. září 2011

Stříbrná medaile NICA 2011

Společnost Transcend obdržela na udílení cen “National Inovation and Creation Award” stříbrnou medaili – prestižní ocenění od Taiwanského “Intellectual Property Office”. Cena je udílena za nejlepší patent představený Taiwanskou společností. Společnost Transcend získala ocenění za speciální technologii výměny a přístupu k datům u pamětí nezávislých na napájení.

Tato technologie vyvinuta společností Transcend, přináší vyšší přenosovou rychlost při čtení dat a větší bezpečnost dat. Hlavní řadič dělí příchozí data do jednotlivých částí a předává je do různých paměťových bloků. Tato metoda má pozitivní vliv na efektivitu zápisu dat. Navíc hlavní řadič (nebo pomocný řadič) vytváří záložní kopie jednotlivích částí a ukládá je do různých paměťových bloků, což má za následek vyšší spolehlivost a snadnější obnovu dat v případě jejich chyb nebo poškození.

Toto řešení našlo uplatnění v součastné řadě průmyslových SSD disků od společnosti Transcend, i v sérii pro běžné spotřebitele.

Stříbrná medaile NICA je jednou z mnoha ocenění za inovaci a design, kterou díky více jak 20-ti letům zkušeností teamu, výzkumu a vývoje společnost Transcend obdržela. Další jsou například německý iF, Red Dot, nebo zlatá a stříbrná medaile NICA obdržené v předchozích letech.

Více informací: www.transcendusa.com

 

Tags: