Press Release

Nové kancelářské monitory Philips přináší pohodu na pracoviště

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Janiule 12. prosince 2013

Nedávno zveřejněná studie ukázala, že 80 % osob pracujících v kanceláři má zkušenost s bolestmi a únavou po celém dni práce na počítači. Proto je jasné, že zdraví uživatelů je výzvou pro všechny výrobce monitorů. Společnost MMD představila nový 24palcový monitor Philips vybavený funkcí ErgoSensor, kterým doplňuje svoji řadu kancelářských monitorů, a potvrzuje tak svůj závazek vůči všem osobám pracujícím denně na počítači

Více než 80 % osob pracujících s počítačem trpí bolestmi způsobenými prací
S cílem zjistit informace o současném stavu využití ergonomických prvků v kancelářích nechala letos společnost MMD vypracovat studii s tímto zaměřením. Její výsledky, založené na šetření v Německu, Švédsku a Dánsku, jsou alarmující – více než 80 % uživatelů má zkušenosti s bolestmi a únavou, které se u nich objevují po dni práce na počítači. Dokonce pouze polovina lidí zaměstnaných v soukromém sektoru v Německu má na pracovišti výškově nastavitelný monitor. A zkušenosti uživatelů z ostatních zemí tuto skutečnost jen potvrzují.

Lepší zdraví a pohoda díky monitorům s ErgoSensorem

Být zcela výškově nastavitelný – to je základní poselství těchto monitorů. Stejně jako ostatní monitory v této sérii se nový 24palcový monitor z řady P vyznačuje výškově nastavitelnou základnou, kterou lze natočit a naklonit přesně podle potřeb uživatele. Tak se snižuje pravděpodobnost únavy očí a bolesti krční páteře. Použitá AMVA LED technologie přináší široké pozorovací úhly, vysoký kontrast a perfektní zobrazení obrázků.

Technologickou specialitou monitorů s ErgoSensorem je způsob, jakým komunikují s uživateli. Dokážou detekovat polohu jejich tváře a hlavy, měřit vzdálenost mezi okem uživatele a monitorem, doporučit, jakou polohu mají uživatelé před počítačem zaujmout, a opravit jejich vzdálenost od obrazovky. Dále také měří čas, který uživatel tráví před počítačem, a připomenou mu, že je třeba udělat si přestávku.

„Nový 24palcový monitor Philips s ErgoSensorem svědčí o pokračující snaze společnosti MMD klást důraz na ergonomii,“ vysvětluje Thomas Schade, viceprezident MMD. „Jak ukazuje naše studie, je zde ještě velký prostor pro zlepšení vybavení kanceláří tak, aby se proměnily v pohodové a hlavně zdravé pracovní prostředí, což vnímáme velice vážně. Lepší ergonomie v kancelářích se také projeví ve větší produktivitě práce: v moderních kancelářích již není prostor pro pracovní úrazy a nižší efektivitu. Včasná investice do správného ergonomického vybavení se v konečném součtu brzy vyplatí.“

Monitor Philips 241P4QRYES s ErgoSensorem je již nyní dostupný na českém i slovenském trhu za doporučenou prodejní cenu 9790 Kč včetně DPH.

Fotografie nového monitoru Philips si můžete stáhnout zde.

Výsledky průzkumu jsou dostupné v angličtině online.

 Technické parametry – Philips 241P4QRYES:

LCD panel a velikost 24″ (61,4 cm) AMVA LCD
Podsvícení W-LED
Optimální rozlišení 1920 x 1080 @ 60 Hz
Pozorovací úhly 178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10
Jas 250 cd/m²
SmartContrast 20 000 000:1
Rozteč pixelů 0,276 x 0,276 mm
Barvy 16,7 M
Čas odezvy 4 ms (gray to gray)
Konektivita Display Port, DVI-D (digitální, HDCP), VGA (analog)USB 2.0 x 4

Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
Audio (In/Out): PC audio-in, sluchátka out

Stojan Výškové nastavení: 130 mm,
Pivot: 90 stupňůNaklonění: -5°/+20°

Otáčení:-65°/+65°

Certifikáty Energy Star 6.0, ErgoSensor, EPEAT Gold*, TCO edge, RoHS,
vyrobeno bez přítomnosti olova a rtuti
Tags: ,