Press Release

LG Display – LCD panely s technologií AH-IPS

Rubrika Hardware / IT - Autor: Fonzan 24. května 2011

Společnost LG Display představila LCD panely s technologií AH-IPS

Společnost LG Display, která vyrábí LCD panely pro televizory a osobní počítače, představila kompletní line-up pro moderní vysoce výkonné LCD panely (AH-IPS) na konferenci SID 2011 v Los Angeles, která právě začala.

AH-IPS technologie je pokročilá forma IPS, která přináší 1,5 až 2 krát větší rozlišení, než jaké nabízejí typické LCD panely. Tato technologie rovněž zvyšuje věrnost barev, ty jsou na displeji zobrazeny bez zkreslení. Kromě toho nabízí větší propustnost světla, což vede ke snížení spotřeby energie, a zároveň přináší výjimečnou kvalitu obrazu, takže je ideální pro použití i ve venkovním prostředí.

„Displeje s technologií AH-IPS posouvají kvalitu zobrazení na úplně novou úroveň a spotřebitelé si tak budou moci vychutnat ostřejší a barevnější snímky v každém zařízení,” uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ a dodal: „Chceme být jedničkou na světě v zobrazovacích technologiích, a neustále přinášet přelomové technologie.“

Mezi představené produkty, které využívají technologii IPS s ultra vysokým rozlišením, patří 3,5 a 4,5palcové panely pro smartphony, 7 a 9,7palcové panely pro smartbooky, a 55 až 84palcové panely pro televizory. AH-IPS displej s úhlopříčkou 3,5“ tak bude mít rozlišení, 960 × 640 pixelů při hustotě 326 PPI, podobně jako má iPhone se špičkovým displejem Retina, který Applu dodává společnost LG Display. Taková hustota bodů je větší, než rozlišovací schopnost lidského oka z běžné vzdálenosti. Nové AH-IPS displeje nabízejí i mnohem širší pozorovací úhly, jako klasické LCD. Smartphony s novými displeji tak budou mít nejdetailnější obraz dostupný na trhu.

Zdroj: http://www.lg.com/cz/

Tags: