Press Release

Konica Minolta vyhlásila první čtvrtletí roku „obdobím digitalizace“

Rubrika Hardware / IT, Software - Autor: Fonzan 23. ledna 2012

Konica Minolta, lídr v oblasti správy dokumentů a inovativních bezpapírových řešení, vyhlásila první čtvrtletí roku 2012 „obdobím digitalizace“, kdy je čas definitivně ukončit přepisování tištěných dokumentů do elektronické podoby. Tlustou čáru za praktikami předchozího tisíciletí provázejí i speciální promoakce.

 „Administrativní pracovníci, ať už jde o právní koncipientky, asistentky nebo zaměstnance úřadů tráví přepisováním dokumentů podstatnou část pracovní doby. Dnes, kdy lze převést papírový dokument do editovatelné podoby (například do Wordu) přímo ze skeneru jedním kliknutím, je to opravdu zbytečným plýtváním času, energie a penězi.“ říká Jiří Jelínek, ředitel pro rozvoj obchodu Konica Minolta Business Solution Czech.

 Po celé první čtvrtletí připravuje Konica Minolta celou řadu aktivit, které mají připomínat definitivní ukončení zbytečného papírování. S výhodami mohou počítat také zákazníci, kteří ke všem klíčovým řešením pro digitalizaci dokumentů získají až do konce března dárky – k  FineReader 11 Professional Edition originální flash disk, k FineReader 11 Corporate Edition poukaz na 500 Kč v e-shopu Mall.cz.

FineReader 11 Professional Edition umí spolupracovat se skenery, multifunkčními zařízeními a digitálními fotoaparáty. Jediné kliknutí a několik vteřin stačí k převedení papírového dokumentu do editovatelné podoby. Navíc nabízí snadnou tvorbu e-knih s propojením na Kindle účet.

Předností Corporate Edition je pak nasazení v síťovém prostředí. Obrázek lze jednoduše nahrát do vstupní složky a během několika chvil je možné pracovat s dokumentem již ve složkách přímo v počítači.

Výhoda propojení s multifunkčními zařízeními Konica Minolta spočívá zejména v tom, že uživatelé nemusí mít na svých počítačích instalovanou žádnou aplikaci, ani se učit její ovládání. Stačí vložit papírový dokument do stroje, zvolit výstupní formát (Word, Excel či prohledávatelné pdf) a dokument převedený do editovatelné podoby je zaslán přímo do emailu příslušného uživatele. Navíc si stačí do firmy pořídit pouze jednu licenci. Aplikaci pak mohou používat všichni zaměstnanci, kteří mají přístup k multifunkčnímu zařízení.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2010 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 65 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (38,2 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (27 %).

Více informací na www.konicaminolta.cz.