Press Release

Gamdias AEGIS – USB HUB s držákem sluchátek – [RECENZE]

Rubrika Hardware / IT, Recenze - Autor: Azno 28. února 2015

Dnes si představíme neobyčejný USB HUB Gamdias Aegis. S nedostatkem prostoru na pracovním stole se asi potýkáme všichni, bez ohledu na to jak velký stůl máme. A s počtem USB portů tomu nebývá jinak, prostě jich není nikdy dost.

Gamdias k tomu tedy přistoupil trošku jinak a vyrobil USB hub, který se přilepí dvojicí oboustranných pásek na monitor. Tím je HUB dobře přístupný a zároveň nepřekáží. Současně nevýhodou tohoto řešení je, že HUB je tím nepřemístitelný, tedy alespoň ne moc často.  Protože pokud byste přeci jen potřebovali HUB předělat například na nový monitor, jsou součástí balení náhradní lepící pásky.

V čem, ale spočívá ta výjimečnost? Znáte to, hrajete hry a po skončení sundáte sluchátka a kam s nimi! Gamdias Aegis je totiž krom USB HUBu také praktický držák na sluchátka. Otočné rameno umožňuje sluchátka pověsit a ještě schovat za monitor. Navíc je vybaven gumovým otvorem sloužícím pro uchycení kabelu.

Držák kabelu GAMDIAS AEGISPraktické je tedy to, že snadno zpřístupní 4x USB, nepřekáží na stole a ještě nabízí možnost kam uložit sluchátka nebo headset. Zamrzí jen, že HUB je pouze v provedení s USB 2.0 a tak se příliš nehodí do něj zapojovat datová uložiště s tímto rozhraním.

USB HUB je napájen pomocí USB kabelu bez nutnosti dodatečného napájení. Možnost připojení externího zdroje tu je, avšak zdroj není součást balení.

Za necelých 750,- tak dostanete praktický USB HUB přípojný opletený kabel o délce cca 2m, sadu náhradních oboustranných pásek a manuál.