Press Release

Dynamicky chlazená PC skříň ZALMAN H1 s celou řadou doplňků

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Janiule 26. května 2014

Stylová PC skříň plná zajímavých řešení pro náročné

PC skříně nemusí být smutné, plechové krabice. Novinka firmy ZALMAN vychází vstříc uživatelům, kteří očekávají více od PC hardwaru a soustředí se na detaily. Skříň ZALMAN H1 splní jejích očekávání, protože nejen skvěle vypadá, ale je navíc vybavena řadou pokročilých funkcí a řešení: od automatického ventilačního systému AHV, přes regulátor otáček, až k modulárnímu designu diskových pozic.

Nová konstrukce od ZALMAN má všechno, co můžete očekávat od spolehlivé PC skříně. Dokonalé větrání velkého vnitřního prostoru je základní přednost, níž se může pochlubit výrobek korejské společnosti. To, co odlišuje H1 od dosavadních modelů, jsou inovativní systémy spojené s řadou ověřených a osvědčených uživatelských řešení.

Inovativní funkce AHV, níž je skříň H1 vybavena, je speciální systém, který inteligentně zlepšuje větrání uvnitř skříně a zároveň zaručuje tichý chod. Díky vestavěnému snímači teploty uvnitř konstrukce, systém AHV dynamicky otevírá a uzavírá horní otvory pro odvod vzduchu a spustí horní ventilátory, jakmile je překročena stanovena teplota (35 nebo 45 stupňů Celsia). Toto řešení umožňuje udržet tichý chod počítače při malém zatížení a zároveň spustit chlazení na plný výkon, když je to nutné. Horní otvory pro odvod vzduchu a ventilátory lze ovládat automaticky nebo ručně.

Skříň H1 nabízí však mnohem větší možnosti přizpůsobení k potřebám uživatele. Na horním panelu je nainstalováné pohodlné a rozšířené ovládací rozhraní. Tři ovládací knoflíky umožňují přesně a nezávisle ovládat rychlost otáček ventilátorů na přední, zadní a horní straně skříně. Tlačítka pro ovládání systému AHV umožňují přepínání mezi manuálním a automatickým režimem, a také nastavení mezní hodnoty teploty, po jejíž překročení bude spuštěna horní ventilace. Na panelu je navíc umístěn digitální ukazatel teploty uvnitř počítače. Najdete tady také řadu vstupních a výstupních portů: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, sluchátkový výstup a mikrofonový vstup. Nachází se tady také tlačítka Power i Reset.

Za chlazení počítačových komponent umístěných ve skříni ZALMAN H1 zodpovídají až čtyři ventilátory, které jsou součástí sady – jeden velký, s průměrem 200 mm a modrým LED podsvícením na čelní straně, jeden zadní 120-mm a dva horní 120-mm. Na horní straně výrobce nechal více místa pro namontování chladičů vodního okruhu s dvěma ventilátory. Nainstalované prachové filtry na předním a dolním přívodu vzduchu, zabraňují průniku prachu do počítače a tím chrání mechanické součásti proti poškození. Přední panel lze navíc sklopit pro zajištění ještě lepšího proudění vzduchu uvnitř skříně.

ZALMAN H1 je mimořádně prostorná skříň standardních rozměrů v provedení Full Tower. Uvnitř skříně má uživatel k dispozici prostor s rozměry 472 x 370 mm, což umožní nainstalovat základní desku standardu E-ATX a grafickou kartu s délkou až 37 centimetrů. Do nové skříně fy ZALMAN lze nainstalovat až 9 rozšiřujících karet. H1 je vybavena 3 interními pozicemi 5.25”, 7 interními pozicemi 3.5” – z čehož 3 jsou Hot Swap pozice, podporující také SSD disky 2.5” a umožňující montáž/demontáž disků bez použití nářadí. Moduly Hot Swap pozic lze navíc rychle demontovat, nejsou-li využívány, a tím uvolnit dodatečný prostor uvnitř skříně. Součástí sady je také speciální SATA kabel, který umožňuje pohodlně připojovat disky v Hot Swap pozici.

Skříň ZALMAN H1 je navíc vybavena dodatečnými doplňky, které zvyšuje komfort použití: průchodky pod základní deskou pro snadnou montáž kabelů, antivibrační gumové patky a podložky u HDD, přívod vzduchu pod napájecím zdrojem, vodicí lišta pro podepření karet a otvory pro snadnou montáž externího vodního chlazení.

Všechno je v elegantním černém designu s předním a horním panelem z kartáčovaného hliníku, který přidává skříni H1 na eleganci. Uživatele, kteří mají rádi úpravený vnitřního prostoru počítače a podsvícení, potěší navíc akrylové sklo na boční straně skříně.

Rozměry nové skříně ZALMAN  H1 jsou 237 (Š) x 551 (V) x 569 (D) mm.

Produktové video: https://www.youtube.com/watch?v=0womn6e6vAk

Specifikace:

Model

ZALMAN H1
Typ skříně Full Tower ATX
Typ podporované základní desky Standard ATX / Mini-ITX / Micro ATX / BTX / E-ATX
Typ podporované grafické karty Délka až 370 mm
Rozměry 237 (Š) x 551 (V) x 569 (D) mm
Materiál Ocel, plast, hliník
Počet pozicí 3 interní pozice 5.25”
7 interních pozic 3.5”/2.5”, včetně 3 Hot-Swap

1 společná interní pozice 5.25”/3.5”/2.5”

Počet rozšiřujících slotů 9
Větrání 1 x 120 mm zadní

1 x 200 mm přední s LED podsvícením

2 x 120 mm horní

I/O porty (čelní panel) 2 x USB 3.0

2 x USB 2.0
1 vstup na mikrofon
1 sluchátkový výstup

Doplňky – AHV systém (automatické řízení horního větrání),

– 2-kanálový regulátor otáček,

– ukazatel teploty,

– modulární HDD pozice,

– vodicí lišta VGA

Barva Černá

Záruka a cena:

Maloobchodní doporučená cena skříně ZALMAN H1 je 3 680,- s DPH.

Na výrobek se vztahuje 24-měsíční záruka.

Více informací: www.zalman.com

 

Tags: