Press Release

Bayan Audio Soundbook – Bluetooth reproduktor s FM rádiem

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Janiule 13. prosince 2013

Britská společnost Bayan Audio debutuje v Čechách i na Slovensku mobilním bezdrátovým reproduktorem Soundbook. Zařízení je navíc vybaveno FM rádiem a vestavěným mikrofonem.

Soundbook používá bezdrátovou komunikaci založenou na standardu Bluetooth 4.0, jenž se vyznačuje nižší spotřebou energie. Reproduktor lze také okamžitě spojit se smartfony nebo tablety, vybavenými modulem NFC díky kterému k sobě stačí zařízení přiblížit a tím se spárují.

Bayan Audio Soundbook je vybaven kodekem aptX díky kterému je zvuk přenášen v širokém dynamickém rozsahu a tak je poslech opravdu kvalitní a nezkreslený, navíc požitek z poslechu ještě zvyšuje použitá technologie redukce šumu TDMA

Ani při poslechu hudby ze smartfonu propojeného s reproduktorem, se uživateli nestane, že by nemohl přijmout příchozí hovor. Při příchozím hovoru se přehrávání hudby automaticky přeruší a reproduktor se přepne do funkce handsfree. Díky vestavěnému mikrofonu je tak možné snadno vyřídit telefonát a po ukončení hovoru se reproduktor opět automaticky přepne a začne přehrávat hudbu od místa přerušení.

Baterie v zařízení umožňuje až 10 hodin přehrávání hudby.

Soundbook od firmy Bayan Audio je dostupný ve dvou barevných provedeních – stříbrná s tyrkysovou a černá-pomerančově oranžovou. Pouzdro reproduktoru je vyrobeno z hliníku, opatřeného odolným krytem z balistického nylonu, který zároveň slouží jako stabilní podstavec reproduktoru. Reproduktor se zapne okamžitě po otevření krytu a je připraven k použití, při zavření se naopak ihned vypne a je připraven a chráněn pro přenášení.

Rozměry reproduktoru jsou 16 cm (š.) x 8,8 cm (v.) x 3,8 cm (h.), hmotnost činí 530 gramů

Kromě samotného reproduktoru sada obsahuje kabel minijack 3,5 mm, kabel USB-mini USB a napáječ pro nabíjení baterie.

Prezentační video Bayan Audio Soundbook najdete zde.

Oficiálním distributorem pro ČR a SK je http://www.istyle.eu

Technická specifikace: 

Model

Soundbook

Zesilovač

15W Stereo

Reproduktory

2x neodymové reproduktory 1″ typ long-throw

1x pasivní membrána 2″

Frekvenční rozsah

70-20000 Hz

Bezdrátová komunikace

Bluetooth 4.0 aptX, NFC

Vstupy

3,5mm minijack, microUSB

Výstupy

3,5mm minijack

Dodatečné funkce

FM rádio, vestavěný mikrofon

Rozměry (mm)

160 x 88 x 38

Hmotnost (g)

530

Ceny: Doporučená maloobchodní cena reproduktoru Bayan Audio Soundbook činí: 4 450,-Kč s DPH nebo 199,- EUR s DPH na Slovensku.

Záruka: Na zařízení se vztahuje 2 letá záruka výrobce.

Více informací: www.bayanaudio.com