Press Release

ASRock Gaming G10 mění pohled na směrovače

Rubrika Hardware / IT, Novinky - Autor: Janiule 8. října 2015

Společnost ASRock  dnes oznámila, že  nový router ASRock Gaming G10 je již nyní k dispozici v obchodech. Tento 4T4R 802.11a/b/g/n/AC router ukrývá pod černým polygonálním pláštěm 8 výkonných dipólových antén pro připojení k internetu rychlostí 5G s 1733 Mbps a u 2.4G až do 800 Mbps. Další tuny hardwarových a softwarových funkcí umožní hráčům hraní online her stabilně a bez rušivých lagů.

Kromě funkcí, jako je Beamforming, Multi-User MIMO a oblíbené samoléčení, slibuje G10 také pokročilé technologie pro IoT (Internet of Things). Prostřednictvím infračerveného vysílače a přijímače se může naučit kódy i jiných zařízení, jako jsou televize, klimatizace nebo herní konzoly. Tyto zařízení lze pak vzdáleně ovládat pomocí aplikace ASRock Router APP také z mobilního telefonu nebo tabletu.

ASRock Gaming router G10 má dva USB 3.0 porty na připojení tiskáren nebo vytvoření jednoduchého síťového úložiště NAS. Podporuje herní Boost, který identifikuje a inteligentně spravuje váš internetový provoz. Automaticky přiděluje větší šířku pásma pro on-line hry nebo herní konzole, takže váš herní výkon neochromí jiní uživatelé, kteří právě streamují videa nebo stahují torrenty.

Některé modely se budou dodávat s přídavným donglem 2-v-1 nazvaným H2R, který může sloužit jako přístupový bod (AP) na cestách a přenášet obraz z vašeho mobilního přístroje na monitor přes HDMI (miracast). Na rozdíl od jiných donglů, jako např. Google Chromecast, dokáže obě funkce plnit současně. Dobrou zprávou také je, že H2R je kompatibilní se všemi druhy mobilních zařízení, včetně Apple, Android a Windows, a ano, bude se prodávat i samostatně.

 Více informací o G10 naleznete zde: http://www.asrock.com.tw/Networking/G10/index.html

Tags: