Press Release

Transcend DrivePro 220 [Recenze]

Rubrika Audio / Video, Recenze - Autor: Azno 24. října 2015

Všichni známe bláznivá videa a nepochopitelné jednání řidičů odehrávající se na silnicích z celého světa a mnohdy tato videa pomohou prokázat vinnu nebo najít viníka, který ujede z místa činu. Všichni již taky asi víte, že tato videa nenahrává nikdo na mobilní telefon (navíc telefon do ruky za jízdy nepatří J ), jsou nahrávány na kamery speciálně k tomu určené. Přesto, že naše zákony na tento druh kamer nejsou příliš připravené, stávají se čím dál více oblíbenými a na trhu se jich objevuje stále více a více, s různými funkcemi a doplňky. My si dnes jednu takovou představíme, je to Transcend DrivePro 220.

Kamery se primárně liší kvalitou záznamu, zorným úhlem a schopností se poprat s různými světelnými podmínkami a poté následují různé funkce, kterými se výrobci snaží odlišit a nabídnout o něco více než jiný model. Takže začneme od těchto základních parametrů, kdy zorný úhel kamery Transcend DrivePro 220 činí 130° a bohatě pokryje vše co se děje vpředu i po stranách kapoty vašeho auta, a to ve Full HD kvalitě.  My jsme natočili ukázkové video za zhoršených světelných podmínek, kdy bylo zataženo a následně po soumraku.

ukazka videahttps://www.youtube.com/watch?v=i0lpxO2cQLQ

Kvalita videa je více než použitelná, stabilní a ostrý záznam vám umožňuje opravdu zpětný přehled o tom, co se za vaší cesty dělo a díky vestavěnému GPS modulu, který zaznamenává aktuální polohu a rychlost, víte dokonce, kde se to dělo a jak rychle jste jeli.  To dává do rukou mocnou zbraň i rodičům, kteří půjčují auto svým dětem, ale mají obavu, jak s ním děti nakládají, když se nikdo nedívá.

S GPS modulem už se dostáváme mezi ony přídavné funkce, kterými se výrobci snaží odlišit a Transcend tu opravdu nešetřil.  Krom GPS modulu nabízí také Wi-Fi připojení a aplikaci DrivePro pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS. To umožňuje aktuální pohled kamery, prohlížení uložených souborů a změnu nastavení.

 

Aplikace pro PC umožňuje také sledovat záznamy videa s aktuální polohou zobrazující se na google maps.

Drivepro

Mezi největší specialitu této kamery patří funkce, které napomáhají řidiči, aby se vyhnul kolizím. Kamera totiž dokáže sledovat jízdní pruhy a vzdálenost objektů před autem. Tyto funkce se však aktivují až od zvolné rychlosti 60, 70, nebo 80km/h aby řidiče naopak nerušili v městském provozu. Při překročení zvolené rychlosti se aktivují tyto funkce a na displeji kamery se objeví zelené pruhy lemující čáry na silnici. Jakmile začnete tyto čáry přejíždět, kamera třikrát zapípá, aby vás upozornila, že opouštíte jízdní pruh. To má napomáhat zejména při dlouhých cestách po dálnici, abyste nechtěně nesjeli ze silnice. Stejně vás kamera upozorní, pokud se blížíte příliš rychle k autu či jinému objektu před vámi.

Kamera se dodává s kompaktní přísavkou na čelní sklo, 16GB microSD kartou a napájecím kabelem, který je přibližně 4m dlouhý, což by měla být dostatečná délka na to, abyste kabel vedli kolem čelního skla a nezavazel vám ve výhledu. Tím se kamera napájí a zároveň dobíjí, má totiž vestavnou baterii, která umožňuje pořízení záběrů a fotek vně auta pro záznam kolize.