Press Release

MMD představuje první Quantum Dot Color monitor na světě

Rubrika Audio / Video, Novinky - Autor: Azno 17. března 2016

Společnost MMD představuje světově první monitor s technologií Quantum Dot Color. Nový 27palcový model s označením 276E6ADSS ze série E-Line nabízí ještě intenzivnější a hutnější barvy – profesionální obrazovou kvalitu se 100% pokrytím NTSC a 99% podporou Adobe RGB. Navíc za velmi příznivou cenu.

Quantum Dot Color – skutečný rozdíl
Philips_276E6ADSS_ftl+ColorIQ-mhl_image02Quantum Dot Color je inovativní nanomateriální technologie, vytvářející věrné, syté barvy – ve skutečnosti o více než 30 % sytější barvy než tradiční sRGB LED technologie. Kromě toho stojí jen zlomek ceny většiny technologií zaměřených na kvalitu barev
a využívá o 25 % méně energie, čímž šetří i účty za elektřinu.
„U typického LCD monitoru dochází k únikům mezi RGB kanály, což snižuje kvalitu pokrytí barevné škály. Nový LCD monitor s technologií Quantum Dot Color dosahuje mnohem ostřejších rozdílů v barevných kanálech a přináší proto konzistentní, živé barvy v celém barevném rozsahu,” řekl František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko.
Nový 27palcový monitor symbolizuje závazek společnosti MMD dodávat co nejvyšší kvalitu obrazu všem uživatelům. Z vynikajícího podání barev těží jak profesionálové, tak milovníci filmů, amatérští fotografové i designéři, kteří se chtějí spolehnout na konzistentní a opravdové barvy.
Výkon pod kapotou
Pro maximální kvalitu a podání barev je nový Philips 276E6ADSS vybaven IPS-ADS panelem s Full HD rozlišením (1920 x 1080 bodů) a extra širokými pozorovacími úhly (178 stupňů). K dispozici je i řada Philips Smart technologií doplňující barevný výkon zvýšeným kontrastem a jasem. Funkce SmartImage Lite dynamicky vylepšuje kontrast, saturaci barev a ostrost obsahu na obrazovce. Funkce SmartControl Lite představuje pro uživatele rychlý a snadný způsob konfigurace zobrazení. Další funkce SmartContrast automaticky přizpůsobuje barvu, kontrast a intenzitu podsvícení pro ještě bohatší a intenzivnější zážitek ze sledování. SmartResponse s časem odezvy 5 ms je ideální pro aplikace s akčním obsahem, například pro hraní her.
Další cennou funkcí pro domácí uživatele je konektor MHL, díky kterému mohou jednoduše připojit svá mobilní zařízení k monitoru a sledovat tak svůj mobilní obsah na mnohem větší obrazovce v plném Full HD rozlišení. Model 276E6ADSS nabízí vynikající zvuk z vestavěných reproduktorů a samozřejmě věrnost barev díky technologii Quantum Dot Color.
Elegance pro obývací pokoje
Monitor má v domácím prostředí vypadat stejně dobře zapnutý i vypnutý. Díky lesklému bílému rámečku a stříbrnému stojanu se tento elegantní model hodí do každého domova. Nepostrádá ani vynikající smysl pro detail: místo vystouplých tlačítek má dotyková – díky čemuž je celkový design hladký a elegantní.
Nový Philips 276E6ADSS bude k dispozici od března 2016 za cenu 8 990 Kč.

Více informací naleznete zde: www.philips.com/monitors

Technické parametry:

Specifikace Philips 276E6ADSS
LCD panel AH-IPS LCD
Podsvícení W-LED
Velikost panelu 27” / 68,6 cm
Zobrazovací plocha 597,89 (H) x 336,31 (V)
Optimální rozlišení 1920 x 1080 @ 60 Hz
Pozorovací úhly 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Jas 300 cd/m²
Barevná škála Adobe RGB
Barvy 16,7 millionu
MHL 1920 x 1080 @ 60 Hz
Výhody ·         Power On/Off, Menu, 4:3 / Wide, Input, SmartImage lite

·         Kensington lock
Plug & Play Compatibility: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 7, Windows 8, Windows 10

Konektivita ·         Signal Input: VGA (Analog), DVI-D (digital, HDCP), MHL-HDMI (digital, HDCP)

·         Sync Input: Separate Sync, Sync on Green

·         Audio (In/Out): HDMI audio out

Udržitelnost

 

·         Životní prostředí a energie: EnergyStar 6.0, EPEAT Silver, RoHS, Lead-free, Mercury Free

·         Recyclable packaging material: 100 %

Standardy ·         Schválení: CSC, CEL, WEEE, CE Mark, cETLus, FCC Class B, SEMKO, TCO certified, TUV Ergo, TUV/GS
Vzhled ·         Barva: bílá se stříbrným stojanem

·         Převedení: lesklý

Tags: ,